Bulls po troch prehrách vyhrali v Oklahome

26. 12. 2015, 00:40 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
Výborný vstup do druhého zápasu "Vianočného programu" predviedli hráči Chicaga, ktoré viedlo po niekoľkých desiatok sekúnd hry v Oklahome nad domácimi Thunder 11-0. To dalo predzvesť, že kto dnes bude pánom na palubovke.

OKC Oklahoma City - CHI Chicago 96:105

Chicago muselo po prehrách s Nets či Knicks zapnúť na plné obrátky a znovu potvrdilo rolu Robina Hooda či Juraja Jánošíka, keď Bulls lepšie hrajú proti silným a naopak tým slabším častokrát doslova darujú víťazstvá. Thunder sa síce po zlom vstupe do zápasu rýchlo pozbierali a do konca polčasu to bolo vyrovnané a do šatní sa išlo len za stavu +2 pre hostí. Úvod druhého polčasu však bol úplne rovnaký ako toho prvého, možno ešte horší, keď Thunder odohrali katastrofálnu tretiu štvrtinu, ktorá napokon o všetkom rozhodla. Po nej bol totiž náskok "Býkov" 18 bodov. V štvrtej štvrtine dal ešte fanúšikom domácich malinkú nádej tromi trojkami Anthony Morrow, ale Bulls si aj napriek pár lacným chybám víťazstvo ustrážili.

Výborný zápas odohrala dvojica Pau Gasol-Jimmy Butler. Prvý menovaný si pripísal double-double za 21 bodov a 13 doskokov, druhý bol s 23 bodmi najlepším strelcom svojho tímu. Derrick Rose pridal 19 bodov. Dve dvojciferné čísla do štatistík má na konte aj Taj Gibson za 13 bodov a 10 doskokov. Kevin Durant aj Russell Westbrook neodohrali zlý zápas, keď Durant zaznamenal 29 bodov, 9 doskokov a 7 asistencii a Westbrook 26 bodov, 8 asistencii a 7 doskokov, ale trápili sa s trojkovou streľbou a point guard OKC aj s trestnými hodmi. Navyše sa k nim z domáceho dresu výkonom priblížil maximálne Enes Kanter s 14 bodmi a 13 doskokmi.