Griffin aj Paul v playoff dohrali

27. 04. 2016, 17:30 » Informace z klubů - Autor: Michal Maron

(zdroj: Nbasket.cz)
Rozohrávač Los Angeles Clippers Chris Paul utrpel zlomeninu pravej ruky počas pondelňajšieho zápasu proti Portlandu, ktorý Clippers prehrali 98:84. Chvíľu po Paulovom zranení sa zranil aj Blake Griffin, ktorému sa obnovilo zranenie ľavého stehenného svalu a nakoniec tiež zápas nedohral, keď posledných 6 minút sledoval z lavičky.

Paulovi sa stalo osudným bránenie krídelníka Blazers Geralda Hendersona a musel ihneď opustiť ihrisko v polovici tretej štvrtiny. Paul si zlomil kostičku v dlani pravej ruky.

„Nevyzerá to s ním vôbec dobre,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Clippers Doc Rivers. Tím z mesta anjelov to bude mať bez Paula veľmi ťažké, veď tento point guard zažíval fantastickú sezónu a s Paulom v zostave skórovali Clippers o 16,6 bodu na 100 útokov viac ako, keď bol na lavičke.

Season-ending injuries to Paul, Griffin derail Clippers’ playoffs (by @BenGolliver) https://t.co/S45JYguRlk pic.twitter.com/LDSyUTzzkF

— Sports Illustrated (@SInow) 26. dubna 2016

CP3 včera podstúpil operáciu pravej ruky a liečiť sa bude minimálne 4-6 týždňov, čo s najväčšou pravdepodobnosťou znamená koniec sezóny. Hrať by mohol jedine v prípade, ak by sa Clips dostali až do finále.

Rovnako koniec sezóny nastal aj pre Blakea Griffina. Doc Rivers veril, že Blake bude môcť nastúpiť v zápase číslo 5, utorňajšie vyšetrenia aj magnetická rezonancia síce neodhalili vážnejšie poškodenia, zvyšok playoff už bude bez jednotky draftu z roku 2009. Ten túto sezónu vynechal až 47 zápasov kvôli rôznym zraneniam. Griffin by mal bez väčších problémov stihnúť začiatok prípravy na budúcu sezónu.

Už dnes v noci nás čaká piaty zápas série a hrať sa bude v Staples Center. Rozbehnutý Portland bude mať pri absencii dvoch hviezd Clippers jedinečnú šancu postúpiť do ďalšieho kola, kde naňho s najväčšou pravdepodobnosťou budú čakať Golden State Warriors, ktorí budú oslabení o Stephena Curryho.