Rockets so siedmou výhrou, Lakers naopak so siedmou prehrou

13. 12. 2016, 11:45 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
V siedmich nočných zápasoch sme videli výlučne víťazstvá domácich tímov. Najviac sa nadreli Clippers s Portlandom a o výsledok musel bojovať aj Houston s Brooklynom. Naopak Indiana nedala Charlotte moc šancí pomýšľať na víťazstvo, rovnako ako Dallas Denveru či Toronto Milwaukee. Miami prelomilo nepriaznivú sériu porážok a zdolalo divízneho rivala z Washingtonu a divízne derby zvládli lepšie aj Kings, ktorí vďaka 39-bodovej tretej štvrtine uštedrili Lakers siedmu prehru v rade.

IND Indiana - CHA Charlotte 110:94

V základnej časti pred dnešom nezvíťazila Indiana nad Charlotte už štyri zápasy v rade, ale dnes prelomila túto negatívnu šnúru. Vďačiť za to môže hlavne dvom 22-bodovým strelcom, Paulovi Georgeovi a Mylesovi Turnerovi, Jeff Teauge ich podporil 16 bodmi, 11 asisteniami a 5 doskokmi. Za hostí síce 4 hráči dali medzi 12 a 14 bodmi, ale to na úspech ani zďaleka nestačilo.

Perličky:
* Roy Hibbert sa prvýkrát predstavil v Bankers Life Fieldhouse ako hráč iného tímu.
* Na doskoky zvíťazili hostia 59-49.
* Ale oveľa horšie strieľali, keď ich úspešnosť v zápase bola len 33,3%, domáci mali naopak tesne pod 50%.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

TOR Toronto - MIL Milwaukee 122:100

Šiestykrát po sebe vyhralo Toronto nad Milwaukee a taktiež potvrdilo veľmi dobrú domácu formu v tejto sezóne. DeMar DeRozan nastrieľal 30 bodov, Terence Ross pridal z lavičky 25, pričom 7 z nich prišlo na začiatku štvrtej štvrtiny pri šnúre 14-2, keď tesne predtým hostia skresali 26-bodový náskok Raptors na 10. Kyle Lowry dnes zaznamenal 18 bodov. Za hostí sa presadili obvyklí dvaja ťahúňi. Giannis Antetoukounmpo nastrieľal 30 bodov, Jabari Parker 27.

Perličky:
* Raptors dokonca nad Bucks vyhrali 12 z posledných 13 zápasov.
* Toronto má bilanciu 7-1, ak v zápase strieľal s 50% úspešnosťou streľby alebo lepšou.
* Hostia minuli prvých 13 trojkových pokusov a celkovo spoza oblúka premenili dnes len 16,7% svojich pokusov.

MIA Miami - WAS Washington 112:101

Tomáš Satoranský opäť presedel zápas len na lavičke a jeho Washington prehral na palubovke divízneho rivala z Miami, kde sa Heat v tejto sezóne zatiaľ príliš nedarilo. Dnes však do útoku zavelil Goran Dragic, autor 34 bodov, pričom mu na ne stačilo 14 premenených striel. Hassan Whiteside si pripísal double-double za 17 bodov a 16 doskokov. Za hostí si na konto pripísali 30 bodov John Wall a 29 Bradley Beal.

Perličky:
* Heat vyhrali prvýkrát po piatich prehrách.
* Miami doma zvíťazili len v treťom z jedenástich odohraných zápasov.
* V štyroch zápasoch tejto sezóny, keď nehral ani John Wall ani Bradley Beal, dali Wizards v priemere 94 bodov, v 19, keď hrali obaja, to bolo 106.

HOU Houston - BKN Brooklyn 122:118

Zápas medzi Houstonom a Brooklynom bol oveľa tesnejší, než sa pred jeho začiatkom predpokladalo, ale Rockets napokon v Toyota Center prekvapenie nedopustili. James Harden bol dva doskoky od triple-double, keď dnes dal 36 bodov, rozdal 11 prihrávok a doskočil 8 lôpt. Eric Gordon pridal 24 bodov, Ryan Anderson 19. Nets takmer po celý zápas viedli, ale 40 sekúnd pred koncom vyrovnali na 118:118. Na výhru však už nedosiahli.

Perličky:
* Rockets vyhrali siedmy zápas po sebe.
* A zároveň zaznamenali 24.zápas v rade s aspoň 10 premenenými trojkami.
* Najlepším strelcom Nets bol s 26 bodmi Brook Lopez.

DAL Dallas - DEN Denver 112:92

Po prvýkrát v sezóne vyhrali Dallas Mavericks dva domáce zápasy po sebe a tak majú v Texase aspoň mierny dôvod na radosť. Nuggets naopak hrali posledný zápas svojho šesťzápasového tripu a tak dnes aj vyzerali. Celkovo tím z Colorada prehral ôsmy z posledných 11 zápasov a nepomohlo mu dnes ani 27 bodov a 11 doskokov Nikolu Jokica.

Perličky:
* Za domácich sa najvýraznejšie presadili 25-bodový Wesley Matthews a 18-bodový Harrison Barnes.
* Jokic vsietil 23 z celkových 49 bodov Nuggets v druhom polčase.
* Mavericks premenili 12 z 26 trojok, hoci minuli úvodných šesť zo siedmych pokusov.

LAC L.A. Clippers - POR Portland 121:120

Najvyrovnanejší zápas noci sme mohli vidieť v Staples Center, kde sa stretli Clippers s Blazers. Domáci sa napokon tešia z jednobodovej výhry a uštedrili tak svojmu súperovi sezónny sweep, keď vyhrali všetky tri vzájomné zápasy. Dnes mali na konte double-double ich najväčšie hviezdy, Blake Griffin aj Chris Paul a za hostí skórovali 25 bodov C.J. McCollum a 24 Damian Lillard.

Perličky:
* Lillard dal v prvých 25 zápasoch sezóny 695 bodov, čím prekonal rekord Blazers, ktorý držal so 681 bodmi Clyde Drexler z roku 1988.
* Clippers dnes vypredali 247.zápas v rade.
* DeAndre Jordan a Evan Turner boli v závere zápasu vylúčení.

SAC Sacramento - LAL L.A. Lakers 116:92

Lakers boli tri štvrtiny Kings relatívne vyrovnaným súperom, dokonca v druhej štvrtine svojho protivníka predčili. O výsledku však rozhodla tretia štvrtina, ktorú hostia z L.A. vôbec nezvládli, prehrali ju o 26 bodov a z tejto straty sa už nevyhrabali. DeMarcus Cousins nastrieľal 31 bodov a doskočil 16 lôpt, za hostí nastrieľal 17 bodov D'Angelo Russell, 15 pridal Jordan Clarkson a 14 Lou Williams. Lakers prehrali siedmy zápas v rade a ôsmy z posledných deviatich.

Perličky:
* Luke Walton bol prvýkrát ako tréner vylúčený, keď sa rozčertil na rozhodcov za neodpískaný faul Cousinsa na Juliusa Randlea.
* Okrem neho z tímu hostí dostali technické aj Brian Shaw, Russell, Randle,či Williams.
* Kings vyhrali len druhý z posledných siedmich zápasov.