San Antonio si poradilo s Chicagom

26. 12. 2016, 03:00 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
Po skvelom zápase v Clevelande sme sa v treťom zápase dnešného večera dočkali ďalšieho zaujímavého súboja, ktorý spočiatku vyzeral na jasnú záležitosť domáceho San Antonia a hoci tak napokon aj skončil, tak dve štvrtiny bolo Chicago texaskému tímu minimálne rovnocenným a dôstojným súperom.

SAS San Antonio - CHI Chicago 119:100

Keď si niektorí diváci zapli zápas medzi SpursBulls o nejakých 10-15 minút neskôr, tak ho možno mali aj nutkanie hneď vypnúť. Domáce San Antonio totiž v prvej štvrtine viedlo 30-10 a nezdalo sa, že by malo mať s „Býkmi“ väčšie problémy. Potom však zabrala lavička Chicaga, strata sa postupne zmazávala a v tretej štvrtine sa hostia dokonca dostali do vedenia. To však netrvalo dlho a Spurs vo zvyšku polčasu boli lepším tímom a definitívne zlomili odpor Chicaga po dvoch trojkách Daniel Green, ktorými odskočili na 95-82.

LaMarcus Aldridge nastrieľal 33 bodov pri streľbe 15-20, pričom z prvých deviatich pokusov z poľa neminul ani jeden. 20 bodov nastrieľal už v úvodnej štvrtine. Kawhi Leonard zaznamenal 25 bodov, 10 doskokov a 4 asistencie. Tony Parker svojich kolegov podporil 13 bodmi a 8 asistenciami. U hostí bol najlepším strelcom s 24 bodmi Dwyane Wade a všetci hráči základnej päťky Bulls okrem Rajona Ronda sa dostali do dvojciferných čísel. Chicago však prehralo deväť z posledných 12 zápasov.

Perličky:
* Dwyane Wade zaznamenal len svoju druhú prehru v kariére na Christmas Day, celkovo už v tento deň odohral 12 zápasov a zaznamenal v nich 301 bodov, najviac zo všetkých aktívnych hráčov.
* Naopak San Antonio vyhralo v tento deň prvýkrát od roku 2008.
* LaMarcus Aldridge sa so svojimi 33 bodmi stal hráčom s najviac bodmi v zápase na Christmas Day v histórii Spurs.