Westbrook aj LeBron s ďalšími triple-double

15. 03. 2017, 13:20 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
Cleveland sa po nie moc príliš vydarených posledných zápasoch vrátil na víťaznú vlnu, keď doma zdolal Detroit. Priamy protivník Pistons v boji o playoff a zároveň aj rival z Centrálnej divízie, Indiana Pacers, neuspela v New Yorku, hoci v tretej štvrtine viedla o 13 bodov. Oklahom vyhrala v Brooklyne, pričom domáci fanúšikovia kričali na Russella Westbrooka MVP, MVP. New Orleans nedalo šancu Portlandu a Golden State otočili zápas proti Philadelphii.

CLE Cleveland - DET Detroit 128:96

Pred dnešným zápasom prehrali obhajcovia titulu štyri z posledných piatich zápasov, ale v súboji proti divíznemu rivalovi z Detroitu nedali svojmu súperovi žiadnu šancu a zmietli ho z palubovky o 32 bodov. LeBron James zaznamenal 16 bodov, 11 doskokov a 12 asistencii, Kyrie Irving bol najlepším strelcom zápasu s 26 bodmi.

Perličky:
* Pre LeBrona to bol 52.triple-double v kariére.
* Tobias Harris dal za hostí 17 bodov.
* Domáci strieľali so 60% úspešnosťou streľby z poľa a premenili 19 z 30 trojok.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

BKN Brooklyn - OKC Oklahoma City 104:122

MVP, MVP! Takéto hlasy sa dnes ozývali halou Barclays Center. Netýkali sa však ani jedného z domácich hráčov, ale boli mienené na hosťujúceho Russell Westbrook. Okrem toho mu domáci fanúšikovia, ktorí túto sezónu nemajú moc dôvodov na radosť, hlasito oznamovali, koľko doskokov potrebuje k triple-double a keď ho dosiahol, tak hala prepukla radosťou. „Brodie“ nakoniec skončil s 25 bodmi, 19 asistenciami a 12 doskokmi na konte.

Perličky:
* Za domácich dal 25 bodov Brook Lopez a 24 Jeremy Lin.
* Nets nedokázali prvýkrát v sezóne vyhrať dva zápasy po sebe.
* Pre Westbrooka to bol 70. triple-double v kariére. Thunder majú v týchto zápasoch bilanciu 60-10.

NYK New York - IND Indiana 87:81

Ešte v tretej štvrtine prehrávali New York Knicks na domácej palubovke s Indianou o 13 bodov, na konci zápasu to však boli oni, kto sa tešil z víťazstva. Carmelo Anthony dal 15 zo svojich 22 bodov v štvrtej štvrtine, Derrick Rose ho podoril 16 bodmi. Pacers nestačilo ani 22 bodov Paula Georgea.

Perličky:
* Knicks strácajú na ôsme Milwaukee 6 zápasov. V playoff neboli od sezóny 2012/13.
* Jeff Teague skončil zápas s 9 bodmi, 8 doskokmi a 6 asistenciami na konte.
* 29 bodov, ktoré Knicks dovolili hosťom v druhom polčase, je ich najlepší výkon v tejto sezóne.

NOP New Orleans - POR Portland 100:77

Portland v poslednej dobe podával zlepšené výkony, pred dneškom prehral len jeden z posledných šiestich zápasov a bude ešte bojovať, aby postrašil Denver na ôsmej pozícii, ktorá zaručuje postup do playoff. Dnes však v New Orleans Blazers totálne vybuchli, strieľali s 30% úspešnosťou streľby a odnášajú si prehru o 23 bodov. Za domácich dali 22 bodov DeMarcus Cousins, Anthony Davis zaznamenal 15 bodov a 15 doskokov.

Perličky:
* 77 je najmenší počet vsietených bodov pre Portland túto sezónu
* Pelicans stratili len 5 lôpt.
* Damian Lillard dal 29 bodov, z toho 26 v prvých troch štvrtinách. Za ten istý čas dali jeho zvyšní spoluhráči len 28.

GSW Golden State - PHI Philadelphia 106:104

Ešte na konci tretej štvrtiny to vyzeralo, že sa v Oracle Arena rodí ďalšie veľké prekvapenie. Napokon to však domáci Warriors zvládli, keď dovolili hosťom z Philadelphie v štvrtej štvrtine streliť len 14 bodov a sami dali 28. Stephen Curry nastrieľal na svoje 29.narodeniny 29 bodov, Klay Thompson dal 28 a Draymond Green pridal 20 bodov, 8 asistencii, 8 doskokov a 6 blokov.