Kevin Durant bol nad sily Jazz a zariadil tretiu výhru pre GSW

07. 05. 2017, 11:00 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
V noci zo soboty na nedeľu sa odohral v NBA len jediný zápas( čiastočne si to vynahradíme dnes, kedy sú na programe až tri) a to tretí zápas série medzi Jazz a Warriors, ktorý opäť lepšie zvládli Golden State a vedú tak už 3-0 na zápasy.

UTA Utah - GSW Golden State 91:102

V treťom zápase série, prvom na domácej palubovke, robili Jazz, čo mohli, odohrali určite najlepší zápas v sérii, napriek tomu si tretiu výhru pripísal tím z Oaklandu. Stephen Curry a Klay Thompson dali dokopy 29 bodov pri streľbe 7-29, ale hrdinom Golden State sa stal Kevin Durant, ktorý zaznamenal 38 bodov a 13 doskokov a doviedol svoj tím k víťatzstvu. Pritom Jazz boli tri štvrtiny vyrovnaným súperom, v štvrtej časti hry ešte dokonca viedli 75-74, potom však prišla šnúra 10-4 a Warriors už odvtedy neprehrávali. Za domácich sa snažili, ako len mohli, 29-bodový Gordon Hayward, 21 bodov a 15 doskokov pridal Rudy Gobert.

Perličky:
* Warriors prvýkrát v playoff dali menej ako 106 bodov.
* Prvé vedenie Jazz v sérii prišlo až v dnešnom zápase, v druhej štvrtine, čiže po viac ako 119 odohraných minútach v sérii.
* Stephen Curry dal aspoň jednu trojku vo všetkých 65 zápasoch playoff, ktoré v kariére odohral.
* Andre Iguodala odohral 100.zápas v playoff.