Enes Kanter je z prohrávání pěkně frustrovaný

02. 01. 2019, 19:30 » Informace z klubů - Autor: David Šlachta


(zdroj: Nbasket.cz)
Knicks v úterý utrpěli osmou porážku v řadě, což mimořádně štve Enese Kantera, který se proto sešel na Silvestra s generálním manažerem slavného celku, Scottem Perrym. Turek si stěžoval na prohrávání a svou roli v týmu, o výměnu ale údajně nezažádal.

„Zeptal jsem se Scotta, co by na mém místě dělal. Řekl mi, že si je vědom toho, že mám v lize dobré jméno a že jsem velmi dobrý hráč a poprosil mě abych zkusil mít trpělivost, abych prokázal dobrý charakter a byl dobrým spoluhráčem. Je si vědom toho, že tým hodně prohrává, ale mělo by to být hlavně pro rozvoj mladých hráčů,“ komentuje schůzi 26-letý pivot.

A dodává: „Ne, nezažádal jsem si o výměnu, protože tohle místo miluji a bylo by pro mě obtížné říct Scottymu aby mě vyměnil, ale chci vyhrávat. Jsem soutěživý, jsem hráč, chtěl bych aby se tento tým dostal do playoff a aby vyhrával. Pokud po mě bude někdo chtít cokoliv jiného než výhry, není to pro mě,“ naznačuje Kanter, že nějaká taktika „tankování“ není nic pro něj.

What should we do with Enes Kanter? 🤔#Knicks pic.twitter.com/rO4PjSTM66

— Knicks Nation (@knicksnationnet) 30. prosince 2018


Knicks se velmi nedaří, jen z posledních 14 zápasů jich 13 prohráli a patří nyní k nejhorším celkům NBA. „Prohrávat není zábava. Je jedno kolik utkání v řadě prohrajete, není to příjemné. Scott mi řekl, že to bude test i pro mě, že to je součástí budování týmu. Nevadí mi, že nastupuji z lavičky, klidně nebudu hrát vůbec, ale chci aby tým vyhrával. Je bolestivé sedět a sledovat jak prohráváme. Chápu, že chtějí nechat hrát mladé kluky, ale prohrávat mě prostě nebaví, není to můj styl. Ale snažím se skutečně mladým hráčům pomáhat a být dobrým spoluhráčem, vážím si této organizace, jen prohrávat je pro mě obtížné, takže se vždy budu snažit udělat vše, abychom vyhrávali,“ uzavírá Kanter.

Podle blízkých zdrojů by výměna mohla prospět oběma stranám, problémem ale je Kanterův končící kontrakt na 18 milionu dolarů. Pravděpodobnější varianta by byla vykoupení ze smlouvy a následné podepsání v lepším mužstvu, kde by mohl být prospěšný. Uvidíme jak situace okolo tureckého pivota dopadne. Je ale jisté, že New York má opravdu rád, na druhou stranu Knicks se pravděpodobně letos nezlepší. Navíc na palubovky by se měl vrátit brzy nováček Mitchell Robinson, což bude pravděpodobně mít za následek ještě méně minut pro Kantera a je tedy otázkou, zda se nakonec obě strany nedomluví na ukončení spolupráce.

Kanter tuto sezónu zasáhl do 38 zápasů a má průměry 14.4 bodů a 10.6 doskoků, což nejsou zrovna špatná čísla. Zájem v NBA by o tohoto hráče asi byl, zvlášť pokud by vzal smlouvu za nižší plat.

Enes Kanter doesn't want trade from Knicks, sits down with GM Scott Perry https://t.co/ta3wRiSIYb pic.twitter.com/VJKZ4InemK

— Sporting News NBA (@sn_nba) 2. ledna 2019