Orlando vyhrálo draftovou loterii. Magic budou volit jako první v pořadí

18. 05. 2022, 15:30 » Novinky - Autor: Jan Petružálek


(zdroj: Nbasket.cz)
Orlando Magic vyhrálo v loterii a bude volit jako první v letošním draftu basketbalových nadějí. Týmu z Floridy se tak nabízí jedinečná možnost kvalitně posílit svůj kádr a zvýšit šanci na možný postup do play off. V uplynulé sezóně skončili Magic s nelichotivou bilancí 20-62.

Draft se uskuteční 23. června 2022 v Brooklynu. Pro české fanoušky je zajímavé, že jako druzí budou volit Oklahoma City Thunder a český reprezentant Vít Krejčí bude vyhlížet jméno svého nového spoluhráče. V loterijním pořadí překvapivě skončili také dva letošní favorité na titul, ale Lakers a Clippers své prvokolové volby dávno vyměnili, takže místo nich budou mladý talent vybírat zástupci New Orleans a Oklahomy, která má jako jediná dva loterijní picky.

Níže pro přehled pořadí prvních 14. týmů, kteří budou volit jako první.

1. Orlando Magic

2. Oklahoma City Thunder

3. Houston Rockets

4. Sacramento Kings

5. Detroit Pistons

6. Indiana Pacers

7. Portland Trail Blazers

8. New Orleans Pelicans (místo Lakers)

9. San Antonio Spurs

10. Washington Wizards

11. New York Knicks

12. Oklahoma City Thunder (místo Clippers)

13. Charlotte Hornets

14. Cleveland Cavaliers

Pro fanoušky Magic se jedná o skvělou zprávu. Orlando skončilo sezónu poslední ve Východní konferenci a jako druhý nejhorší tým celé soutěže. Floridský celek měl přibližně 14% šanci na výhru v draftové loterii. Tým z Floridy bude vybírat jedničku draftu poprvé od roku 2004, když si zvolili pivota Dwighta Howarda.

Vypadá to, že i letos sáhnou Magic po velkém hráči. Spekuluje se o pivotech či křídlech, jako jsou Chet Holmgren (Gonzaga), Jabari Smith (Auburn) nebo Paolo Banchero (Duke). Do kádru již Orlando velmi dobře zapracovalo Franze Wagnera a Jalena Suggse, které draftovalo v roce 2021.

Velmi dobře vyšli z loterii i Oklahoma City Thunder, kteří se v pořadí při volbě v draftu posunuli ze čtvrtého na druhé místo. Kádr Oklahomy je již delší dobu v přestavbě a Thunder mají spoustu draftů v prvním kole v následujících pěti letech. Budou tak mít šanci zvolit kvalitní spoluhráče ke svým hvězdným rozehrávačům jako jsou Shai Gilgeous-Alexander a mladičký Josh Giddey. Oklahoma bude navíc volit i dvanáctku draftu, kterou jim v rámci výměn přenechali Clippers – jsou tak spolu se San Antoniem jediní, kteří budou mít možnost tří voleb v prvním kole draftu.

Nesmutní ani v Houstonu, který bude druhý rok po sobě mít možnost volby mezi top třemi hráči – loni si Rockets vybrali jako druhého v pořadí Jalena Greena. Na závěr přejme Magic, aby jejich skauting odvedl slušnou práci a jejich jednička draftu prožila stejnou kariéru, jako Shaquille O'Neal (číslo jedna pro Orlando v roce 1992) nebo alespoň již zmíněný Dwight Howard.